9 صبح تا 6 غروب 09120207760

نقشه برداری در سهیلیه | تهیه نقشه UTM یو تی ام در 1402

زمان مطالعه: 7 دقیقه کاربردی ترین خدمات نقشه برداری در سهیلیه، سنقرآباد، لشگرآباد و رامجین عبارت است از: تهیه نقشه UTM (یو تی ام)، تعیین مساحت و تفکیک و قطعه بندی زمین. در این مطلب به توضیح کامل خدمات نقشه برداری در سهیلیه و روش تهیه نقشه UTM در این منطقه می پردازیم. نیاز به خدمات نقشه برداری در ...

نقشه برداری در سهیلیه
7 دقیقه
0 دیدگاه
سعید صادق پور
زمان مطالعه: 7 دقیقه

کاربردی ترین خدمات نقشه برداری در سهیلیه، سنقرآباد، لشگرآباد و رامجین عبارت است از:

تهیه نقشه UTM (یو تی ام)، تعیین مساحت و تفکیک و قطعه بندی زمین.

در این مطلب به توضیح کامل خدمات نقشه برداری در سهیلیه و روش تهیه نقشه UTM در این منطقه می پردازیم.


نیاز به خدمات نقشه برداری در سهیلیه و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


مطالب این صفحه دائما به روز شده و جدیدترین تغییرات در بخشنامه ها و روال اداری تهیه نقشه در آن گنجانده می شود.

نقشه برداری در سهیلیه استان البرز

نقشه برداری نیاز اساسی تمامی مالکین و خریداران زمین و ملک در سهیلیه و سراسر استان البرز می باشد.

در صورتی که میخواهید از مساحت ملک مورد نظر خود مطمئن شوید، یا قصد تفکیک و قطعه بندی زمین خود را دارید و همچنین اگر برای درخواست سند تک برگ اقدام کرده اید، در تمام این موارد نیاز به یک مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز خواهید داشت.

خدماتی که شرکت های نقشه برداری در سهیلیه البرز ارائه میکنند عبارتند از:

 • تهیه نقشه UTM
 • تعیین ابعاد و مساحت زمین
 • تفکیک و قطعه بندی زمین
 • نقشه برداری UTM ویژه سند تک برگ
 • پیاده سازی چهارمیخ، فنداسیون و ستون ها
 • نقشه برداری جهت محوطه سازی
 • نقشه برداری ازبیلت و وضع موجود
 • تعیین حجم خاکبرداری و خاکریزی

نیاز به خدمات نقشه برداری در سهیلیه و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


نقشه برداری در سهیلیه

نقشه utm تهیه شده در سهیلیه البرز

در این نقشه ایعاد ملک، مساحت، مختصات رئوس و عرض معبر اندازه گیری و نمایش داده شده است.

همچنین موقعیت ملک در عکس هوایی گوگل نمایش داده شده است.

جاده سهیلیه و فاصله کرج تا سهیلیه

جاده سهیلیه یکی از زیباترین و خارق العاده ترین جاده های استان البرز است که در 20 کیلومتری شهر کرج و در شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است.

جاده سهیلیه از جاده قدیم کرج-هشتگرد شروع میشود و در طول 10 کیلومتری خودش شما را با درختان چنار و سرو تنومند و قدیمی خود به وجد می آورد.

دسترسی آسان، درختان سرو قدیمی و آب و هوای مطبوع جاده سهیلیه باعث استقبال مسافران و گردشگران زیادی به این منطقه شده است.

جاده سهیلیه

جاده سهیلیه یکی از زیباترین جاده های استان البرز می باشد.

کدام روستاها در سهیلیه واقع شده اند؟

با توجه به طول 10 کیلومتری جاده سهیلیه، این جاده زیبا مسیر دسترسی روستاهای زیادی در این منطقه می باشد.

روستاهای سنقرآباد، لشگرآباد، رامجین، آغچه حصار، قاسم گرجی، اغلان تپه، رمنده، کهریزک، زکی آباد و زعفرانیه از روستای منطقه سهیلیه به شمار میروند.

فاصله کرج تا سهیلیه چند کیلومتر و چند ساعت است؟

جاده سهیلیه در فاصله 20 کیلومتری شهر کرج و 60 کیلومتری شهر تهران واقع شده است. اگر ساکن تهران هستید برای آمدن به جاده سهیلیه باید 1 ساعت را با خودرو رانندگی کنید و اگر در کرج هستید تا جاده سهیلیه نیم ساعت فاصله زمانی خواهید داشت.

🌟 همچنین بخوانید: نقشه برداری در هشتگرد

شرکت و دفتر نقشه برداری در سهیلیه البرز

با توجه به گسترش خدمات نقشه برداری در استان البرز و منطقه سهیلیه، شرکت های نقشه برداری بسیاری در این منطقه فعالیت می کنند.

انتخاب شرکت معتبر و باسابقه که به صورت تخصصی در زمینه نقشه برداری ملک فعالیت میکند، جزو اولویت های مالکین و خریداران زمین در سهیلیه می باشد.

به طور کلی یک شرکت نقشه برداری معتبر دارای دارای ویژگی های زیر باشد:

 • شرکت دارای شماره ثبت معتبر باشد.
 • مهندسین نقشه بردار متخصص و کاربلد در آن حضور داشته باشند.
 • سابقه فعالیت در سهیلیه را داشته باشد.
 • خدمات نقشه برداری مورد نیاز شما را در زمان مناسب و با دقت بالا انجام دهد.

نقشه برداری زمین و ملک

خدمات نقشه برداری امروزه بسیار گسترش یافته اند و نیاز مالکین و خریداران ملک در سهیلیه به مهندسان نقشه بردار بیش از پیش شده است. مهندسان نقشه بردار با توجه به نیاز متقاضیان خدمات نقشه برداری متنوعی را در سهیلیه ارائه می کنند.

اگر قصد خرید زمین و ملک در سهیلیه را دارید، برای اطمینان از مساحت اعلامی فروشنده، باید ملک مورد نظر را نقشه برداری کنید. همچنین جهت نقشه برداری وضع موجود و تفکیک و قطعه بندی زمین نیاز به تهیه نقشه عرصه خواهید داشت.

همچنین در صورتی که قصد درخواست سند تک برگ از اداره ثبت را دارید، ابتدا باید نقشه ملک خود را تهیه کنید.

مطابق جدیدترین بخشنامه اداره ثبت، افرادی که قصد درخواست سند تک برگ ملک خود را دارند، پیش از درخواست باید نقشه UTM ملک خود را توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنند.

همچنین در صورتی که قصد محوطه سازی یا پیاده سازی محل فونداسیون و ستون های سازه ملک خود در سهیله را دارید، نیاز به یک مهندس نقشه برداری مجرب خواهید داشت.

نقشه برداری UTM یو تی ام در سهیلیه با جی پی اس

یکی از سیستم مختصات هایی که امروزه بسیار مورد کاربرد قرار می گیرد، سیستم مختصات UTM می باشد. UTM مخفف عبارت Universal Transverse Mercator و به معنی سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد.

در سیستم UTM کره زمین به 60 قاچ تقسیم میشود که هر قاچ به اندازه 6 درجه طول جغرافیایی است. هر نقطه در هر کدام از این 60 قاچ دارای یک X و Y منحصر به فرد می باشد.

نقشه UTM در تمامی ادارات و سازمان ها مورد کاربرد است. شما برای استعلام منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، اداره آب، اداره برق، اداره گاز، شهرداری، دهیاری و درخواست سند تک برگ اداره ثبت نیاز به تهیه نقشه UTM ملک خود را دارید.

نقشه UTM در واقع تکمیل شده ی نقشه های مساحت قدیمی است. یعنی در نقشه UTM علاوه بر ابعاد و مساحت زمین، هر کنج ملک دارای مختصات جهانی UTM می باشد.

نقشه برداری یو تی ام در سهیلیه

نقشه utm تهیه شده در سهیلیه استان البرز

در این نقشه ابعاد و مساحت ملک، قطعات مجاور، عرض معبر و حریم نهر آب مشخص شده است.

همچنین جدول مختصات utm رئوس ملک نیز به نمایش درآمده است.

🌟 همچنین بخوانید: نقشه برداری در کردان

نقشه برداری UTM یو تی ام با گوشی موبایل

اپلیکیشن ها و نرم افزارهای بسیاری برای اندازه گیری ابعاد و مساحت زمین و همچنین نمایش مختصات UTM ملک طراحی و منتشر شده اند، اما هیچ کدام این نرم افزارها از دقت کافی برای تعیین ابعاد و مساحت زمین برخوردار نیستند.

این اپلیکیشن های در بهترین حالت دارای 50 سانت خطا می باشند و دقت های اعلامی منتشرکنندگان این نرم افزارها فقط جنبه تبلیغاتی دارند.

تنها راه مطمئن برای تعیین مختصات UTM ملک، نقشه برداری با دستگاه جی پی اس سه فرکانسه و توسط مهندس نقشه بردار باتجربه در این زمینه می باشد.

مراحل نقشه برداری UTM یو تی ام در سهیلیه البرز

اگر قصد تهیه نقشه UTM ملک خود در سهیلیه را دارید، از کجا باید شروع کنید؟ در ابتدا باید ملک شما دارای دیوار، فنس یا پی باشد. در غیر اینصورت باید حدود و مرز مبک خود با قطعات مجاور را در حضور مجاورین تعیین و مشخص کنید.

برای شروع به یک مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز مراجعه می کنید و پس از ارائه اطلاعات ملک خود شامل موقعیت ملک، مساحت حدودی و اداره ای که قصد ارائه نقشه UTM به آن را دارید، از حق الزحمه تهیه نقشه مطلع می شوید و با مهندس نقشه بردار قرار نقشه برداری می گذارید.

برای تهیه نقشه UTM ملک شما باید آنتن دهی موبایل داشته باشد و به اینترنت دسترسی داشته باشد. قبل از قرار با مهندس نقشه  بردار، از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

مهندس نقشه بردار با حضور در ملک و مطلع شدن از حدود و مرزهای زمین شما، به کمک دستگاه جی پی اس سه فرکانسه شروع به نقشه برداری و برداشت نقشه ملک شما می کند.

پس از پایان نقشه برداری، اطلاعات برداشت شده توسط جی پی اس باید پردازش و تخلیه شوند و با نرم افزارهای تخصصی نقشه برداری ترسیم شوند. ترسیم نقشه حدود 2 روز به طول می انجامد.

پس از اینکه نقشه ملک شما آماده شد، با مراجعه به دفتر مهندس نقشه بردار، نقشه UTM ملک خود را به همراه یک حلقه سی دی تحویل می گیرید.

در صورتی که قصد ارائه نقشه به ادارت دولتی را دارید، نقشه شما باید توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه شده باشد.

درخواست سند تک برگ زمین در سهیلیه

با توجه به بخش نامه جدید اداره ثبت، درخواست سند تک برگ به صورت اینترنتی انجام می شود. شما ابتدا باید نقشه UTM ملک خود را توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید.

سپس با مراجعه به سامانه ثبت الکترونیکی درخواست صدور سند مالکیت به آدرس https://sabtemelk.ssaa.ir و وارد کردن مشخصات مالک زمین و حدود ملک و بارگذاری اسکن نقشه utm، درخواست خود را در سامانه ثبت می کنید.

اداره ثبت

اطلاعات شما توسط کارشناسان اداره ثبت بررسی می شود و در صورت تایید، یکی از کارمندان ثبت یا مهندسان نقشه بردار طرف قرارداد با ثبت، مجددا به ملک شما مراجعه کرده و مختصات گوشه های ملک شما را به وسیله دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه مجددا برداشت می کنند.

پس از ترسیم نقشه جدید و مقایسه مختصات رئوس ملک با نقشه UTM ای که در سامانه باگذاری کرده بودید، در صورت تایید، سند مالکیت ملک شما صادر می شود.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات پرتکرار و ابهاماتی که برای کارفرمایان و مالکین مطرح میشود با زبانی ساده و روان پاسخ می دهیم.

سوالات و پاسخ های گنجانده شده در این بخش برای اولین بار در فضای مجازی منتشر می شود و به شدت با ارزش و کاربردی می باشد. پس تمام پاسخ ها را با دقت بخوانید و مرور کنید.

نقشه برداری در سهیلیه با متر دستی و لیزری

برای اندازه گیری ابعاد و تعیین مساحت زمین در سهیلیه نمی توان از متر دستی یا لیزری استفاده کرد. اندازه گیری با متر دستی در ابعاد بیش از 15 متر دارای خطاهای مختلفی از جمله خطای شنت و سکشن می باشد که تاثیر زیادی در محاسبه مساحت ملک خواهد داشت.

همچنین اگر گوشه های زمین قائم نباشند، با متر دستی نمیتوان زاویه گوشه های ملک را اندازه گیری کرد و با فرمول های ساده ریاضی نمیتوان مساحت زمین را تعیین کرد.

تنها راه منطقی و مطمئن در تعیین ابعاد و مساحت ملک، استفاده از دوربین توتال نقشه بردرای و دستگاه جی پی اش سه فرکانسه توسط مهندس نقشه بردار باتجربه است.

تبدیل نقشه مساحت ملک در سهیلیه به نقشه utm

اگر قبلا ملک خود را در سهیلیه نقشه برداری کرده اید و فایل DWG یا پرینت کاغذی آنرا در دست دارید، باید به همان مهندسی که نقشه را تهیه کرده است مراجعه کنید تا پس از حضور در محل و به وسیله جی پی اس سه فرکانسه، مختصات UTM ملک را برداشت کند.

در صورتی که به مهندس نقشه بردار قبلی دسترسی ندارد، باید از یک مهندس نقشه بردار دیگر درخواست کنید که ملک شما را مجددا نقشه برداری UTM کند.


نیاز به خدمات نقشه برداری در سهیلیه و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

شما می توانید سوالات و نظرات خودتان را در رابطه با نقشه برداری در سهیلیه برایمان کامنت کنید تا در اولین فرصت به آنها پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Call Now Button