تماس (9صبح تا 6غروب)
منوی دسته بندی

حلقه جادویی مرکز شهر دوبی، حلقه مرکز شهر!

حلقه مرکز شهر دوبی

طراحان معماری شهری در سالیان اخیر پروژه هایی را طرح ریزی میکنند که علاوه بر سازگاری با محیط زیست، شهر را از دید خودشان به مکانی آرامش بخش و با امنیت بالا تبدیل کنند. استقبال شیخ های سرمایه دار دوبی از سرمایه گذاری روی سازه های ساختمانی شهر و صرف هزینه های مالی فراوان، شهر دوبی را به یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا تبدیل نموده است.

شرکت معماری Znera Space در اقدامی مبتکرانه و خلاقانه، پروژه ای جدید به نام Downtown Circle یا حلقه مرکز شهر طراحی نموده است که طبق آن، قرار است حلقه ای بزرگ و در ارتفاع 550 متری سطح زمین، دور تا دور برج خلیفه دوبی ساخته شود.

حلقه مرکز شهر دوبی

حلقه مرکز شهر روی پنج ستون 500 متری که در زمین تعبیه شده است، قرار می‌گیرد و خود حلقه نیز از دو حلقه اصلی تشکیل شده که توسط یک کمربند سبز پیوسته به نام Skypark یا پارک آسمان به هم متصل می‌شوند. Skypark مجموعه ای بزرگ شامل آبشارها، پوشش گیاهی استوایی و گیاهان مختلف می‌باشد. این حلقه بزرگ همچنین به بخش‌های کوچک تر شامل خانه‌ها، فضاهای عمومی، تجاری و فرهنگی تقسیم می‌شود. این طرح همچنین شامل مناطقی برای بهره‌برداری از آب باران، انرژی خورشید، سیستم ذخیره‌سازی کربن و فیلتر آلاینده‌های هوا می‌باشد.

یکی از طراحان پروژه گفته است: ایده ساخت Downtown Circle، طراحی یک شهر عمومی بود. هنگامی که کرونا در جهان گسترش پیدا کرد، به فکر این افتادیم تا شرایط زندگی در شهر را به نحوی تغییر دهیم تا برنامه ریزی شهری بهتر و کارامدتری داشته باشیم. همچنین جنبه‌هایی مانند دفع زباله، تولید مواد غذیی، مشکلات ترافیکی و آلودگی را بررسی کردیم. تمام این موارد را کنار یکدیگر گذاشته و نهایتاً به ایده ساخت Downtown Circle رسیدیم.

حلقه مرکز شهر دوبی

شرکت معماری Znera Space می‌گوید: پروژه Downtown Circle پاسخی به چالش ساخت سازه ای عمودی و منسجم با امکان زندگی آرام و آسوده می باشد. هدف این پروژه ساخت یک سازه ساختمانی عظیم و منحصر به فرد به منظور ایجاد یک مرکز شهر کارآمد است که برای محیط زیست نیز مفید می باشد.

طراحان Downtown Circle امیدوارند که این پروژه الهام بخش ایده‌های جدید برای ساخت آسمان‌خراش‌ها باشد.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
9صبح تا 6غروب