9 صبح تا 6 غروب 09120207760

دقیق ترین نقشه جهان از ماه توسط چینی ها منتشر شد+عکس

زمان مطالعه: < 1 دقیقه جمعی از دانشمندان و محققان موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های چین، بر اساس داده های به دست آمده از پروژه کشف ماه و همچنین سایر اطلاعات، داده ها و یافته های به دست آمده از سازمان های بین المللی، نقشه توپوگرافی با بالاترین وضوح ممکن را از کره ماه آماده و منتشر کرده اند. این ...

نقشه چینی ها از ماه
< 1 دقیقه
0 دیدگاه
سعید صادق پور
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

جمعی از دانشمندان و محققان موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های چین، بر اساس داده های به دست آمده از پروژه کشف ماه و همچنین سایر اطلاعات، داده ها و یافته های به دست آمده از سازمان های بین المللی، نقشه توپوگرافی با بالاترین وضوح ممکن را از کره ماه آماده و منتشر کرده اند. این نقشه که تاکنون دقیق ترین نقشه جهان از ماه میباشد، با مقیاس 1:2500.000 ساخته شده است.

نقشه ی منتشر شده چینی ها از ماه شامل 12341 دهانه برخوردی، 81 حوضه برخوردی، 17 نوع سنگ و 14 نوع ساختار است که شامل اطلاعات فراوانی در مورد زمین‌شناسی ماه و تکامل آن میباشد و می تواند سهم بزرگی در تحقیقات علمی، اکتشاف و انتخاب محل فرود بر روی ماه داشته باشد.

نقشه چینی ها از ماه

موسسه ژئوشیمی آکادمی علوم چین، این پروژه را همراه با سازمان‌های دیگری مانند آکادمی علوم زمین‌شناسی چین، دانشگاه علوم زمین چین و دانشگاه شاندونگ رهبری کرده است. Science Bulletin این نقشه را در 30 می منتشر کرده است. تا پیش از این، مرکز علوم اخترشناسی USGS نقشه ماه را در مقیاس 1:5,000,000 در سال 2020 تکمیل و منتشر کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Call Now Button