9 صبح تا 6 غروب 09120207760

نقشه برداری در کوهسار البرز | نقشه UTM یو تی ام 1402

زمان مطالعه: 8 دقیقه خدمات نقشه برداری در کوهسار استان البرز و تهیه نقشه UTM (یو تی ام) زمین و ملک ✅ قابل ارائه به اداره برق، اداره گاز، دهیاری و درخواست سند تک برگ از سامانه اداره ثبت ✅ با مهر نظام مهندسی استان البرز ✅ با بهترین قیمت منطقه شما می توانید برای دریافت مشاوره و دریافت ...

نقشه برداری در کرج
8 دقیقه
2 دیدگاه
سعید صادق پور
زمان مطالعه: 8 دقیقه

خدمات نقشه برداری در کوهسار استان البرز و تهیه نقشه UTM (یو تی ام) زمین و ملک

✅ قابل ارائه به اداره برق، اداره گاز، دهیاری و درخواست سند تک برگ از سامانه اداره ثبت

✅ با مهر نظام مهندسی استان البرز

✅ با بهترین قیمت منطقه


شما می توانید برای دریافت مشاوره و دریافت خدمات نقشه برداری در کوهسار با شماره

09120207760

.مهندس صادق پور تماس بگیرید(در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب)


خدمات نقشه برداری ما در شرکت نقشه برداری یک یو تی ام در کوهسار، چندار، بانوصحرا، شنده و هرجاب:

تهیه نقشه UTM برای دریافت سند تک برگ، تعیین مساحت زمین و باغ و تفکیک زمین

مطالب این صفحه دائما به روز شده و جدیدترین تغییرات در بخشنامه ها و روال اداری تهیه نقشه در آن گنجانده می شود.

آخرین آپدیت: اردیبهشت 1402

خدمات نقشه برداری در شهر کوهسار

نقشه برداری امروزه مورد نیاز تمام پروژه های ساختمانی و ملکی در سراسر استان البرز می باشد. خریداران و فروشندگان زمین برای تعیین دقیق ابعاد و مساحت ملک مورد نظر خود از مهندسان نقشه بردار کمک می گیرند.

همچنین برای درخواست سند تک برگ از اداره ثبت نیاز به تهیه نقشه UTM عرصه ملک می باشد.

کاربردی ترین خدمات نقشه برداری در کوهسار و چندار عبارت است از:

 • تعیین ابعاد و مساحت زمین
 • تهیه نقشه UTM برای درخواست سند تک برگ (جدید)
 • تفکیک و قطعه بندی زمین
 • تهیه نقشه UTM برای ارائه به شهرداری و منابع طبیعی
 • تهیه نقشه ازبیلت و وضع موجود
 • تعیین مساحت آپارتمان مسکونی و تجاری
 • تهیه نقشه توپوگرافی زمین

نیاز به خدمات نقشه برداری در کوهسار و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


تهیه نقشه یو تی ام در کوهسار

نقشه UTM تهیه شده در کوهسار استان البرز

در این نقشه علاوه بر ابعاد زمین و مساحت وضع موجود،

مختصات UTM گوشه های ملک نیز اندازه گیری و مشخص شده است.


🌟 همچنین بخوانید: نقشه برداری در کرج


شهر کوهسار و روستای های زیبای آن

کوهسار یکی از شهرهای زیبای شهرستان ساوجبلاغ می باشد که در 25 کیلومتری شهر کرج واقع شده است.  آب و هوای معتدل کوهستانی و تپه های بکر کوهسار این منطقه را به یکی از لوکس ترین و زیبا ترین مناطق استان البرز تبدیل نموده است.

شهر کوهسار شامل دو بخش اصلی کوهسار و چندار میباشد و شامل 7 روستای کردان، بانوصحرا، خوروین، هرجاب، شنده، ازنق و باغبانکلا می باشد.

دسترسی آسان به منطقه و آب و هوای عالی کوهسار باعث رونق خرید و فروش ملک در این منطقه گردیده است.

نقشه برداری زمین و باغ در کوهسار ساوجبلاغ

خدمات نقشه برداری زمین و باغ دارای تنوع بسیار بالایی است و در تمام پروژه های ساخت  و ساز ملک نیاز به مهندسان نقشه بردار وجود دارد.

مهندسان نقشه بردار با توجه به تجربه بالای خود و به کمک تجهیزات پیشرفته نقشه برداری میتوانند ابعاد و مساحت تمامی ملک ها را با دقت بالا و در کوتاه ترین زمان ممکن اندازه گیری کنند.

برای درخواست سند تک برگ نیاز به تهیه نقشه UTM با مهر مهندس عضو نظام مهندسی استان البرز می باشد. برای استعلام از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی نیز باید نقشه UTM ملک خود را تهیه کنید.

تفکیک و قطعه بندی زمین یکی از مهمترین خدماتی است که مهندسان نقشه بردار در کوهسار ارائه می کنند.

مهندسان نقشه بردار ابتدا عرصه ملک را به کمک تجهیزات پیشرفته نقشه برداری برداشت میکنند و سپس مطابق نظر و پیشنهاد شما و با در نظر گیری اصول شهرک سازی و ویلا سازی، عرصه ملک شما را به قطعات کوچک تر تقسیم می کنند.

پیشنهاد می شود قبل از هرگونه خرید و فروش ملک، ابعاد و مساحت زمین را توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید. هزینه ای که بابت تهیه نقشه در ابتدای کار می پردازید مانع از هزینه های اضافی و مشکلات حقوقی با خریدار یا فروشنده می شود.

شرکت نقشه برداری در کوهسار استان البرز

با توجه به افزایش خرید و فروش ملک در کوهسار، خدمات نقشه برداری در این منطقه مورد نیاز بسیاری از اهالی شده است. شرکت های نقشه برداری بسیاری در این منطقه مشغول فعالیت هستند و خدمات نقشه برداری و UTM را ارائه می کنند.

یک شرکت نقشه برداری فعال و معتبر در کوهسار و سراسر استان البرز باید این 4 ویژگی را داشته باشد:

 • دارای شماره ثبت رسمی باشد.
 • تمامی خدمات مورد نیاز کارفرمایان را ارائه کنند.
 • مهندسان نقشه بردار با تجربه در آن مشغول فعالیت باشند.
 • با منطقه کوهسار و فرمت نقشه های مورد قبول ادارات منطقه آشنایی کامل داشته باشد.

نقشه UTM به چه معناست؟

نقشه UTM یو تی ام یکی از کاربردی ترین و کامل ترین نقشه های ملکی در سراسر جهان می باشد. کلمه UTM مخفف عبارت Universal Transverse Mercator coordinate system و به معنی سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد.

در سیستم مختصات UTM کره زمین به 60 قاچ یا قسمت تقسیم میشود و هر نقطه در هر قاچ دارای یک مختصات X و Y منحصر به فرد خودش می باشد.

نقشه UTM

در سیستم مختصات UTM کره زمین به 60 قسمت تقسیم می شود.

ارگان های دولتی نظیر شهرداری، دهیاری، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی برای اینکه از موقعیت دقیق ملک شما در نقشه های UTM خود مطلع شوند و بتوانند استعلامات مربوطه را انجام دهند، از شما تقاضای تهیه نقشه UTM ملک تان را می کنند.

نقشه برداری UTM یو تی ام در شهر کوهسار

نقشه UTM یو تی ام مورد نیاز تمامی ادارت و سازمان های دولتی در شهر کوهسار می باشد. همچنین برای دریافت سند تک برگ ملک تان باید نقشه UTM عرصه ملک را توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید.

در نقشه UTM علاوه بر ابعاد و مساحت ملک، مختصات UTM گوشه های عرصه ملک نیز مشخص می شود و در تمامی ادارت دولتی برای دریافت استعلام و مجوز مربوطه کاربرد دارد.

تهیه نقشه UTM به وسیله جی پی اس 3 فرکانسه و اتصال به سامانه شمیم انجام می شود.

مراحل تهیه نقشه UTM یو تی ام در کوهسار

برای تهیه نقشه UTM ابتدا باید به یک شرکت نقشه برداری در استان البرز مراجعه کنید و یا با یک مهندس نقشه بردار تماس بگیرید و درخواست تهیه نقشه UTM کنید. مهندس نقشه بردار با توجه به متراژ حدودی زمین و موقعیت ملک، هزینه برداشت و ترسیم نقشه UTM را به شما اعلام می کند و در صورت رضایت میتوانید قرار نقشه برداری بگذارید.

توجه داشته باشید که حتما از مهندسان نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز خدمات نقشه برداری بگیرید. نقشه های تهیه شده توسط مهندسان نقشه بردار استان های مجاور مورد قبول ادارات و سازمان های شهر کوهسار و استان البرز نمی باشد.

مهندس نقشه بردار با حضور در محل و اطلاع از حدود ملک و مرز زمین شما با قطعات مجاور، به کمک دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه و در مواردی نیز دستگاه توتال استیشن، اقدام به برداشت وضع موجود ملک میکند. تمامی دیوارها و مرز ها برداشت میشود و عرض معبر ورودی ملک نیز مشخص می شود.

پس از برداشت وضع موجود ملک، مهندس نقشه بردار باید اطلاعات برداشت شده را به کمک نرم افزار های نقشه برداری پردازش کند و با نرم افزارهای تخصصی نقشه برداری، نقشه UTM ملک شما را ترسیم کند.

پس از تکمیل نقشه UTM یو تی ام، نقشه شما پرینت شده و به همراه یک حلقه CD فایل نقشه به شما تحویل داده میشود.

نقشه برداری در کوهسار

نقشه UTM تهیه شده در منطقه کوهسار

در این نقشه ابعاد و مساحت زمین به همراه بناهای موجود و مختصات UTM رئوس ملک اندازه گیری شده است.

همچنین جانمایی عرصه ملک در نقشه هوایی گوگل انجام شده است.


🌟 همچنین بخوانید: نقشه برداری در کردان


تعرفه تهیه نقشه UTM در کوهسار استان البرز

مهندسان نقشه بردار در کوهسار با توجه به مساحت ملک و موقعیت آن، هزینه عملیات نقشه برداری را تعیین می کنند. به طور کلی هزینه تهیه نقشه UTM در کوهسار با بررسی 3 عامل تعیین می شود:

 • مساحت زمین
 • موقعیت و آدرس ملک
 • ارگانی که قصد ارائه نقشه به آن را دارید

مهندسان نقشه برداری که از تجهیزات دقیق تر استفاده میکنند و همچنین تجربه بالاتری در نقشه برداری ملکی دارند، هزینه بالاتری را برای تهیه نقشه در کوهسار دریافت می کنند.

همانطور که پرداخت هزینه بالاتر به یک پزشک حاذق تر و کاربلدتر، خیال شما را بابت خدماتی که می گیرید راحت میکند و از مراجعات بعدی و هزینه های آتی مصون می دارد، دریافت خدمات نقشه برداری از مهندسان کاربلدتر و با تجربه تر نیز موجب اطمینان شما از نقشه تهیه شده می شود.

استفاده از تجهیزات نقشه برداری ارزان که معمولا توسط افراد غیر متخصص و نامرتبط به رشته نقشه برداری استفاده میشود، دارای خطای بالایی است.

خطای موجود در این تجهیزات تاثیر زیادی روی ابعاد و مساحت ملک شما می گذارد و مشکلات فراوانی را در آینده هم برای دریافت سند و هم برای فروش ملک برای شما ایجاد می کنند.

شما می توانید برای اطلاع از هزینه تهیه نقشه UTM ملک خود در کوهسار با یک مهندس نقشه بردار تماس بگیرید و با ارائه اطلاعات مروبط به ملک و نقشه ای که مدنظرتان است، از هزینه برداشت و تهیه نقشه مطلع شوید.

گرفتن سند تک برگ زمین و باغ در شهر کوهسار

مطابق قوانین کشوری اداره ثبت، برای درخواست سند تک برگ ملک باید نقشه UTM عرصه ملک را توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید.

پس از تهیه نقشه UTM، به سامانه درخواست سند تک برگ اداره ثبت به آدرس https://sabtemelk.ssaa.ir مراجعه می کنید و پس از وارد کردن اطلاعات کامل ملک و مالک زمین، نقشه UTM تهیه شده را در سامانه بارگذاری می کنید.

در پایان در صورت کامل بودن اطلاعات و مدارک ارسالی، یک کد رهگیری دریافت می کنید.

درخواست سند تک برگ

اداره ثبت پس از دریافت اطلاعات و مدارک شما و بررسی آن، در صورتی که مدارک و مستندات تات کامل باشد، یکی از مهندسان نقشه بردار طرف قرارداد با اداره ثبت را به محل ملک می فرستد و تا مختصات UTM گوشه های ملک تان را مجددا برداشت کند.

در این مرحله یک پیام کوتاه حاوی مشخصات مهندس نقشه بردار و هزینه نقشه برداری به مالک ارسال می شود.

در صورتی که مختصات برداشت شده با مدارک ارسال و نقشه UTM ای که خودتان در سامانه براگذاری کرده اید، مطابقت داشته باشد، مدارک و حدود و ابعادعرصه ملک به واحد صدور سند مالکیت اداره ثبت ارسال می شود.

سوالات متداول

در این قسمت پرسش های متداول کافرمایان و متقاضیان تهیه نقشه در منطقه کوهسار را به زبانی ساده و کاربردی پاسخ داده ایم. پیشنهاد میکنیم تمامی این سوالات و پاسخ های آن را با دقت و به طور کامل مطالعه بفرمایید.

آیا می توان به وسیله متر دستی مساحت ملک را حساب کرد؟

در گذشته از روش های ابتدایی از جمله استفاده از متر دستی برای تعیین ابعاد و مساحت زمین مرسوم بود. اما با پیشرفت علم نقشه برداری و تولید تجهیزات پیشرفته اندازه گیری، استفاده از این روش ها منسوخ شده است.

متر دستی دارای خطاهای فراوانی از جمله خطای شنت و سکشن می باشد که می تواند تاثیر زیادی روی اندازه گیری طول های بالای 10 متر بگذارد. همچنین زاویه گوشه های اکثر املاک 90 درجه نمی باشد و نمیتوان از فرمول های ابتدایی ریاضی برای تعیین مساحت زمین و ملک استفاده کرد.

دقیق ترین راه برای تعیین ابعاد و مساحت ملک، استفاده از دوربین توتال استیشن و جی پی اس 3 فرکانسه می باشد.

آیا می توان از گوشی موبایل برای تهیه نقشه UTM استفاده کرد؟

نرم افزارهای زیادی در رابطه با نقشه برداری و تعیین مختصات UTM طراحی و به بازار عرضه شده اند که برای کارهای ابتدایی که نیاز به دقت بالایی ندارد، کاربرد دارد.

این نرم افزارهای از جی پی اس دستگاه موبایل برای تعیین مختصات استفاده میکنند که دارای خطای بالایی است و به هیچ عنوان برای کارهای حساس ملکی مناسب نمی باشد.

تنها راه تهیه مختصات UTM گوشه های ملک، استفاده از دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه می باشد.

چگونه نقشه ملک خود را به UTM تبدیل کنم؟

اگر پرینت کاغذی نقشه عرصه ملک تان را دارید و قصد تهیه مختصات UTM رئوس ملک را دارید، باید به همان مهندس نقشه بردار قبلی مراجعه کنید و تقاضای تهیه نقشه UTM کنید.

در این حالت مهندس نقشه بردار هزینه ای را بابت نقشه برداری مجدد ملک با دستگاه جی پی اس دریافت میکند.

در غیر این صورت باید از یک مهندس نقشه بردار بخواهید که ملک شما را مجددا نقشه برداری کند و نقشه UTM ملک را در اختیار شما قرار دهد.


نیاز به خدمات نقشه برداری در کوهسار و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

شما می توانید سوالات و نظرات خودتان را در رابطه با نقشه برداری در کوهسار برایمان کامنت کنید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.

2 نظر ارسال شده

  • سلام و عرض ادب. برای اطلاع از هزینه خدمات نقشه برداری در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با شماره 09120207760 مهندس صادق پور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Call Now Button