9 صبح تا 6 غروب 09120207760

نقشه برداری در سهیلیه | تهیه نقشه UTM یو تی ام در 1402

زمان مطالعه: 8 دقیقه خدمات نقشه برداری در سهیلیه استان البرز و تهیه نقشه UTM (مختصات یو تی ام) باغ و زمین ✅ قابل ارائه به اداره برق، اداره گاز، دهیاری و درخواست سند تک برگ از سامانه اداره ثبت ✅ با مهر مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز ✅ با بهترین قیمت شما می توانید برای ...

نقشه برداری در سهیلیه
8 دقیقه
0 دیدگاه
سعید صادق پور
زمان مطالعه: 8 دقیقه

خدمات نقشه برداری در سهیلیه استان البرز و تهیه نقشه UTM (مختصات یو تی ام) باغ و زمین

✅ قابل ارائه به اداره برق، اداره گاز، دهیاری و درخواست سند تک برگ از سامانه اداره ثبت

✅ با مهر مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز

✅ با بهترین قیمت


شما می توانید برای دریافت خدمات نقشه برداری در سهیلیه با شماره

09120207760

.مهندس صادق پور تماس بگیرید (در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب)


> خدمات نقشه برداری ما در شرکت نقشه برداری یک یو تی ام در سهیلیه، سنقرآباد، لشکرآباد و رامجین عبارت است از:

تعیین مساحت زمین تفکیک زمین تهیه نقشه UTM برای دریافت سند تک برگ از اداره ثبت

آخرین آپدیت: شهریور 1402

خدمات نقشه برداری در سهیلیه استان البرز

دریافت خدمات نقشه برداری نیاز اساسی تمامی مالکین و خریداران زمین و ملک در سهیلیه و سراسر استان البرز می باشد.

اگر قصد خرید ملک در جاده سهیلیه را دارید و می خواهید از مساحت آن مطمئن شوید و یا ملکی را به صورت قولنامه ای خریداری کرده اید و قصد دریافت سند تک برگ آن را دارید، باید نقشه ملک خود را به وسیله یک مهندس نقشه بردار باتجربه تهیه کنید.

◀️ کاربردی ترین خدماتی که توسط دفترهای نقشه برداری در سهیلیه ارائه می شوند، عبارت است از:

✓ تهیه نقشه UTM برای دریافت سند تک برگ

✓ تعیین ابعاد و مساحت زمین های مسکونی و کشاورزی

✓ تفکیک و قطعه بندی اراضی

✓ نقشه برداری UTM برای دریافت انشعاب برق، گاز و ارائه به دهیاری محل

✓ نقشه برداری جهت محوطه سازی

✓ نقشه برداری ازبیلت و وضع موجود

✓ تعیین حجم خاکبرداری و خاکریزی


نیاز به خدمات نقشه برداری در سهیلیه و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


نقشه برداری در سهیلیه

نقشه utm تهیه شده در سهیلیه البرز

در این نقشه ایعاد ملک، مساحت، مختصات رئوس و عرض معبر اندازه گیری و نمایش داده شده است. همچنین موقعیت ملک در عکس هوایی گوگل نمایش داده شده است.

کاربردهای نقشه برداری زمین و ملک در جاده سهیلیه

در چند سال اخیر نیاز به خدمات نقشه برداری در تمام پروژه های ملکی و ساختمانی کاملا احساس می شود.

سازندگانی که در منطقه سهیلیه به ساخت ویلا مشغول هستند، برای تعیین حدود ملک و پیاده سازی فونداسیون و ستون ها روی زمین نیاز به مهندسان نقشه بردار دارند.

حضور یک مهندس نقشه بردار در پروژه های ساختمانی، علاوه بر اینکه از خطاها و اشتباهات احتمالی جلوگیری می کند، سرعت پیشرفت پروژه را به طور چشم گیری افزایش می دهد و از هزینه های اضافی جلوگیری می کند.

همچنین کسانی که قصد خرید باغ و یلا در این منطقه را دارند، برای اطمینان از ابعاد و مساحت ملک به دفاتر نقشه برداری مراجعه می کنند.

اگر قصد خرید زمین و باغ در جاده سهیلیه را دارید، برای اطمینان از مساحت اعلامی فروشنده، از یک مهندس نقشه بردار بخواهید تا با حضور در محلف ابعاد و مساحت دقیق ملک را اندازه گیری کند و نقشه وضع موجود را در اختیار شما قرار دهد.

اگر در منطقه سهیلیه ملکی را به صورت قولنامه ای خریداری کرده اید و قصد دریافت سند تک برگ از اداره ثبت را دارید، ابتدا باید نقشه UTM عرصه ملک را توسط یکی از مهندسان نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید و در اختیار واحد ثبتی قرار دهید.

همچنین در صورتی که قصد محوطه سازی یا پیاده سازی محل فونداسیون و ستون های سازه ملک خود در سهیله را دارید، نیاز به یک مهندس نقشه برداری مجرب خواهید داشت.

بهترین دفتر نقشه برداری در منطقه سهیلیه

برای دریافت خدمات نقشه برداری در منطقه جاده سهیلیه، نیاز دارید تا به یک دفتر نقشه برداری در سهیلیه یا استان البرز مراجعه کنید.

پیدا کردن یک دفتر نقشه برداری معتبر که مهنداسن نقشه بردار باتجربه ای نیز در آن مشغول فعالیت باشندف همیشه جزو دغدغه های مالکین محترم در این منطقه می باشد.

◀️ به طور کلی یک شرکت نقشه برداری معتبر دارای دارای ویژگی های زیر باشد:

  • شرکت دارای شماره ثبت معتبر باشد.
  • مهندسین نقشه بردار متخصص و کاربلد در آن حضور داشته باشند.
  • سابقه فعالیت در سهیلیه را داشته باشد.
  • خدمات نقشه برداری مورد نیاز شما را در زمان مناسب و با دقت بالا انجام دهد.

شرکت نقشه برداری «یک یو تی ام» جزو با سابقه ترین و پرکارترین شرکت های نقشه برداری در منطقه سهیلیه و استان البرز می باشد و به ارائه خدمات تخصصی نقشه برداری از قبیل تعیین مساحت و تهیه نقشه UTM می پردازد.

جاده سهیلیه و فاصله کرج تا سهیلیه

جاده سهیلیه یکی از زیباترین و خارق العاده ترین جاده های استان البرز است که در 20 کیلومتری شهر کرج و در شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است.

جاده سهیلیه از جاده قدیم کرج-هشتگرد شروع میشود و در طول 10 کیلومتری خودش شما را با درختان چنار و سرو تنومند و قدیمی خود به وجد می آورد.

دسترسی آسان، درختان سرو قدیمی و آب و هوای مطبوع جاده سهیلیه باعث استقبال مسافران و گردشگران زیادی به این منطقه شده است.

جاده سهیلیه

جاده سهیلیه یکی از زیباترین جاده های استان البرز می باشد.

کدام روستاها در سهیلیه واقع شده اند؟

با توجه به طول 10 کیلومتری جاده سهیلیه، این جاده زیبا مسیر دسترسی روستاهای زیادی در این منطقه می باشد.

روستاهای سنقرآباد، لشگرآباد، رامجین، آغچه حصار، قاسم گرجی، اغلان تپه، رمنده، کهریزک، زکی آباد و زعفرانیه از روستای منطقه سهیلیه به شمار میروند.

فاصله کرج تا سهیلیه چند کیلومتر و چند ساعت است؟

جاده سهیلیه در فاصله 20 کیلومتری شهر کرج و 60 کیلومتری شهر تهران واقع شده است. اگر ساکن تهران هستید برای آمدن به جاده سهیلیه باید 1 ساعت را با خودرو رانندگی کنید و اگر در کرج هستید تا جاده سهیلیه نیم ساعت فاصله زمانی خواهید داشت.


همچنین بخوانید: نقشه برداری در کرج


نقشه برداری UTM یو تی ام در سهیلیه با جی پی اس

یکی از سیستم مختصات هایی که امروزه بسیار مورد کاربرد قرار می گیرد، سیستم مختصات UTM می باشد. UTM مخفف عبارت Universal Transverse Mercator و به معنی سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد.

در سیستم UTM کره زمین به 60 قاچ تقسیم میشود که هر قاچ به اندازه 6 درجه طول جغرافیایی است. هر نقطه در هر کدام از این 60 قاچ دارای یک X و Y منحصر به فرد می باشد.

نقشه UTM در تمامی ادارات و سازمان ها مورد کاربرد است. شما برای استعلام منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، اداره آب، اداره برق، اداره گاز، شهرداری، دهیاری و درخواست سند تک برگ اداره ثبت نیاز به تهیه نقشه UTM ملک خود را دارید.

نقشه UTM در واقع تکمیل شده ی نقشه های مساحت قدیمی است. یعنی در نقشه UTM علاوه بر ابعاد و مساحت زمین، هر کنج ملک دارای مختصات جهانی UTM می باشد.

نقشه برداری یو تی ام در سهیلیه

نقشه utm تهیه شده در سهیلیه استان البرز

در این نقشه ابعاد و مساحت ملک، قطعات مجاور، عرض معبر و حریم نهر آب مشخص شده است.

همچنین جدول مختصات utm رئوس ملک نیز به نمایش درآمده است.


همچنین بخوانید: نقشه برداری در کردان


نقشه برداری UTM یو تی ام با گوشی موبایل

اپلیکیشن ها و نرم افزارهای بسیاری برای اندازه گیری ابعاد و مساحت زمین و همچنین نمایش مختصات UTM ملک طراحی و منتشر شده اند، اما هیچ کدام این نرم افزارها از دقت کافی برای تعیین ابعاد و مساحت زمین برخوردار نیستند.

این اپلیکیشن های در بهترین حالت دارای 50 سانت خطا می باشند و دقت های اعلامی منتشرکنندگان این نرم افزارها فقط جنبه تبلیغاتی دارند.

تنها راه مطمئن برای تعیین مختصات UTM ملک، نقشه برداری با دستگاه جی پی اس سه فرکانسه و توسط مهندس نقشه بردار باتجربه در این زمینه می باشد.

مراحل تهیه نقشه UTM یو تی ام در سهیلیه البرز

نقشه UTM جزو کاربردی ترین نقشه های حال حاضر کشور است و شما در موارد متعددی به تهیه نقشه یو تی ام ملک خود نیاز پیدا می کنید.

تهیه نقشه یو تی ام نیازمند برقراری شرایطی می باشد تا امکان برداشت عرصه ملک توسط مهندس نقشه بردار فراهم شود.

برای تهیه نقشه UTM در سهیلیه، حدود ملک شما حتما باید توسط پی، فنس یا دیوار مشخص شده باشد.

در واقع اگر حدود و مرز زمین شما با مجاورین به صورت قطعی مشخص نشده باشد، امکان تهیه نقشه UTM عرصه ملک وجود نخواهد داشت.

◀️ برای تهیه نقشه یو تی ام ملک خود در سهیلیه، ابتدا باید به یک دفتر نقشه برداری در استان البرز مراجعه کنید و یا با یک مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تماس بگیرید.

مساحت حدودی ملک، آدرس ملک و اداره ای که قصد ارائه نقشه به آن را دارید را به مهندس نقشه بردار اعلام  میکند تا ایشان حق الزحمه تهیه نقشه یو تی ام را به شما اعلام کند.

پس از توافق با ایشان، یک روز و ساعت مشخص را برای انجام عملیات نقشه برداری مشخص می کنید.

مهندس نقشه بردار با حضور در ملک و مطلع شدن از حدود و مرزهای زمین شما، به کمک دستگاه جی پی اس سه فرکانسه شروع به نقشه برداری و برداشت نقشه ملک شما می کند.

برای تهیه نقشه UTM ملک شما باید آنتن دهی موبایل داشته باشد و به اینترنت دسترسی داشته باشد. قبل از قرار با مهندس نقشه  بردار، از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

وقتی عملیات نقشه برداری به پایان رسید، اطلاعات برداشت شده توسط جی پی اس باید پردازش و تخلیه شوند و با نرم افزارهای تخصصی نقشه برداری ترسیم شوند. ترسیم نقشه حدود 2 روز به طول می انجامد.

پس از اینکه نقشه ملک شما آماده شد، با مراجعه به دفتر مهندس نقشه بردار، نقشه UTM ملک خود را به همراه یک حلقه سی دی تحویل می گیرید.

نقشه برداری یو تی ام سهیلیه

نقشه utm عرصه و اعیان ملک در سهیلیه

به این نکته توجه داشته باشید که نقشه UTM عرصه و اعیان ملک حتما باید توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام زمین برای دریافت سند تک برگ

با توجه به بخش نامه جدید اداره ثبت، درخواست سند تک برگ به صورت اینترنتی انجام می شود. شما ابتدا باید نقشه UTM ملک خود را توسط مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید.

سپس با مراجعه به سامانه ثبت الکترونیکی درخواست صدور سند مالکیت به آدرس https://sabtemelk.ssaa.ir و وارد کردن مشخصات مالک زمین و حدود ملک و بارگذاری اسکن نقشه utm، درخواست خود را در سامانه ثبت می کنید.

اداره ثبت

اطلاعات شما توسط کارشناسان اداره ثبت بررسی می شود و در صورت تایید، یکی از کارمندان ثبت یا مهندسان نقشه بردار طرف قرارداد با ثبت، مجددا به ملک شما مراجعه کرده و مختصات گوشه های ملک شما را به وسیله دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه مجددا برداشت می کنند.

پس از ترسیم نقشه جدید و مقایسه مختصات رئوس ملک با نقشه UTM ای که در سامانه باگذاری کرده بودید، در صورت تایید، سند مالکیت ملک شما صادر می شود.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات پرتکرار و ابهاماتی که برای کارفرمایان و مالکین مطرح میشود با زبانی ساده و روان پاسخ می دهیم.

سوالات و پاسخ های گنجانده شده در این بخش برای اولین بار در فضای مجازی منتشر می شود و به شدت با ارزش و کاربردی می باشد. پس تمام پاسخ ها را با دقت بخوانید و مرور کنید.

◀️ نقشه برداری در سهیلیه با متر دستی و لیزری

برای اندازه گیری ابعاد و تعیین مساحت زمین در سهیلیه نمی توان از متر دستی یا لیزری استفاده کرد. اندازه گیری با متر دستی در ابعاد بیش از 15 متر دارای خطاهای مختلفی از جمله خطای شنت و سکشن می باشد که تاثیر زیادی در محاسبه مساحت ملک خواهد داشت.

همچنین اگر گوشه های زمین قائم نباشند، با متر دستی نمیتوان زاویه گوشه های ملک را اندازه گیری کرد و با فرمول های ساده ریاضی نمیتوان مساحت زمین را تعیین کرد.

تنها راه منطقی و مطمئن در تعیین ابعاد و مساحت ملک، استفاده از دوربین توتال نقشه بردرای و دستگاه جی پی اش سه فرکانسه توسط مهندس نقشه بردار باتجربه است.

◀️ تبدیل نقشه مساحت ملک در سهیلیه به نقشه utm

اگر قبلا ملک خود را در سهیلیه نقشه برداری کرده اید و فایل DWG یا پرینت کاغذی آنرا در دست دارید، باید به همان مهندسی که نقشه را تهیه کرده است مراجعه کنید تا پس از حضور در محل و به وسیله جی پی اس سه فرکانسه، مختصات UTM ملک را برداشت کند.

در صورتی که به مهندس نقشه بردار قبلی دسترسی ندارد، باید از یک مهندس نقشه بردار دیگر درخواست کنید که ملک شما را مجددا نقشه برداری UTM کند.


نیاز به خدمات نقشه برداری در سهیلیه و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

شما می توانید سوالات و نظرات خودتان را در رابطه با نقشه برداری در سهیلیه برایمان کامنت کنید تا در اولین فرصت به آنها پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Call Now Button