تماس (9صبح تا 6غروب)
منوی دسته بندی

نقشه برداری در هشتگرد | تهیه نقشه UTM ساوجبلاغ در 1403

نقشه برداری در هشتگرد

خدمات نقشه برداری در هشتگرد و تهیه نقشه UTM ساوجبلاغ توسط شرکت نقشه برداری مهندس صادق پور انجام می شود و برای ارتباط با ایشان می توانید با شماره 09120207760تماس بگیرید.

ما در شرکت نقشه برداری یک یو تی ام تمامی خدمات نقشه برداری در هشتگرد نظیر ✓ تعیین ابعاد و مساحت زمین ✓تهیه نقشه یو تی ام ✓تفکیک و قطعه بندی اراضی ✓نقشه برداری ازبیلت و ✓محاسبه حجم عملیات خاکی را با پیشرفته ترین دستگاه های نقشه برداری و بهترین قیمت منطقه انجام می دهیم.

خدمات نقشه برداری و UTM ما شامل تمامی نقاط منطقه ساوجبلاغ نظیر شهر جدید هستگرد (مهستان)، هشتگرد قدیم، کوشک زر، دنگیزک و بختیار می باشد.

همچنین تمامی نقشه ها با مهر نظام مهندسی استان البرز تحویل شما داده می شود که جزو معتبرترین مهرهای سطح استان البرز می باشد و قابل ارائه به اداره ثبت، شهرداری، دهیاری، بنیاد مسکن و اداره برق و گاز می باشد.

نقشه برداری زمین در ساوجبلاغ و شهر هشتگرد

مالکین و خریداران زمین در منطقه ساوجبلاغ در موارد متعددی به تهیه نقشه ملک خود نیاز پیدا می کنند. در زمین های شهری به منظور دریافت جواز ساخت نیاز به تهیه نقشه UTM عرصه ملک می باشد.

همچنین برای اطمینان از مساحت واحد مسکونی یا تجاری خریداری شده نیاز به تهیه نقشه مساحت می باشد.

در مناطق شهری و روستایی برای دریافت سند تک برگ و استعلام از ادارت دولتی مختلف نیاز به نقشه برداری UTM از ملک می باشد.

همچنین برای اطلاع از مساحت زمین و یا تفکیک و قطعه بندی آن نیاز به تهیه نقشه مساحت زمین می باشد.

خدمات نقشه برداری در هشتگرد و ساوجبلاغ

با توجه به افزایش خرید و فروش زمین در هشتگرد و قیمت بالای زمین های این منطقه، نیاز به مهندسان نقشه بردار در تمام پروژه های ملکی و ساختمانی این منطقه بیش از پیش حس می شود.

اطمینان از مساحت قطعه زمین خریداری شده، اطلاع از مساحت دقیق آپارتمان مسکونی فاقد سند و تهیه نقشه ازبیلت و وضع موجود برای طراحی محوطه، تنها بخشی از خدماتی است که توسط مهندسان نقشه بردار در هشتگرد و ساوجبلاغ ارائه می شود.

◀️ اصلی ترین خدماتی که توسط شرکت های نقشه برداری در هشتگرد ارائه می شود، عبارتند از:

 • تعیین ابعاد و مساحت زمین
 • تهیه نقشه UTM یو تی ام برای درخواست سند تک برگ
 • تفکیک و قطعه بندی زمین
 • تهیه نقشه UTM جهت ارائه به جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و دهیاری
 • تهیه نقشه ازبیلت و وضع موجود
 • تعیین حجم خاکبرداری و خاکریزی
 • تهیه نقشه به منظور طراحی محوطه

نیاز به خدمات نقشه برداری در هشتگرد و ساوجبلاغ دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


نقشه برداری یو تی ام در هشتگرد

نقشه UTM تهیه شده در هشتگرد قدیم

در این نقشه ابعاد و مساحت زمین، مختصات UTM رئوس ملک و جانمایی عرصه در عکس هوایی گوگل قابل مشاهده است.

شهرستان ساوجبلاغ کجاست؟

شهرستان ساوجبلاغ یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق استان البرز می باشد که با قدمتی 2500 ساله و آثار باستانی متعدد، در غرب استان البرز واقع شده است.

ساوجبلاغ در سال 1368 به طور رسمی و شامل دو بخش مرکزی و طالقان تاسیس شد که منطقه طالقان در سال 1389 به یک شهرستان مجزا تبدیل شد.

مرکز ساوجبلاغ اکنون شهر زیبای هشتگرد می باشد و برغان، نجم آباد، سعید آباد، خور، هیو، چندار، تنکمان، احمد آباد، رامجین و گلسار جزو روستاهای اصلی این منطقه به شمار می روند.

شهر جدید هشتگرد (مهستان)

هشتگرد در سال 1320 به منظور ایجاد کلان شهر ها و محل سکونت افراد منطقه البرز، ایجاد شد. در دهه 1360 مطالعات اولیه و تهیه طرح جامع شهر جدید هشتگرد آغاز شد و در سال 1368 به طور رسمی تاسیس شد.

نام این شهر در سال 1400 به شهر مهستان تغییر نام پیدا کرد.

مناطق مسکونی اطراف هشتگرد

هشتگرد به طور کلی به دو بخش هشتگرد قدیم و جدید تقسیم می شود. علاوه بر این دو قسمت، روستا های کوشک زر، دنگیزک، قلعه آذری و بختیار هم جزو مناطق مشرف به شهر هشتگرد به شمار میرود. 


🌟 همچنین بخوانید: نقشه برداری در کرج


بهترین شرکت و دفتر نقشه برداری در هشتگرد

شرکت های نقشه برداری بسیاری به ارائه خدمات نقشه برداری در هشتگرد و منطقه ساوجبلاغ می پردازند.

دریافت خدمات نقشه برداری از شرکت های معتبر و با سابقه موجب تسریع در روند تهیه نقشه و بالا رفتن دقت نقشه برداری می شود.

◀️ یک شرکت نقشه برداری معتبر باید 3 ویژگی اصلی داشته باشد:

 • شرکت رسمی و دارای شماره ثبت باشد.
 • سابقه فعالیت نقشه برداری در منطقه را داشته باشد.
 • مهندسان نقشه بردار با تجربه در آن مشغول به کار باشند.

بهترین مهندس نقشه بردار در شهر هشتگرد

افزایش نیاز به خدمات نقشه برداری در هشتگرد موجب شده است که افراد بسیاری در این منطقه به ارائه خدمات نقشه برداری و UTM بپردازند. اما آیا تهیه نقشه توسط هر فردی و با هر دستگاهی قابل اطمینان است؟

برای تهیه نقشه در هر نقطه از استان البرز باید از مهندسان نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز استفاده کنید.

◀️ یک مهندس نقشه بردار معتبر و قابل اطمینان باید این 3 ویژگی اساسی را داشته باشد:

 • عضو نظام مهندسی استان البرز باشد.
 • با منطقه ساوجبلاغ آشنایی کامل داشته باشد.
 • سابقه تهیه نقشه در این منطقه را داشته باشد.

مزایای تهیه نقشه UTM یو تی ام در هشتگرد

نقشه UTM یو تی ام یکی از کاربردی ترین و جدید ترین فرمت های نقشه برداری در کشور می باشد. در سیستم مختصات UTM، هر نقطه روی سطح زمین دارای مختصات X و Y منحصر به فرد خودش است.

به کمک مختصات گوشه های ملک میتوان از موقعیت آن روی کره زمین و نقشه های تهیه شده توسط جهاد کشاورزی و منابع طبیعی مطلع شد.

در نقشه UTM علاوه بر ابعاد و مساحت زمین، مختصات X و Y تمام گوشه های ملک نیز تهیه و مشخص می شود. مطابق قوانین جدید اداره ثبت، برای درخواست سند تک برگ برای اولین بار، نیاز به تهیه نقشه UTM ملک با مهر مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز می باشد.

مراحل تهیه نقشه UTM زمین با جی پی اس سه فرکانسه

در صورتی نیاز به تهیه نقشه UTM یو تی ام زمین خود در منطقه ساوجبلاغ و شهر هشتگرد را دارید، ابتدا باید به یک شرکت نقشه برداری معتبر یا یک مهندس نقشه بردار عضور نظام مهندسی استان البرز مراجعه کنید.

◀️ضروری ترین اطلاعاتی که باید به مهندس نقشه بردار در ارتباط با ملک خود بگویید، این 3 مورد است:

 • زمین در کدام منطقه از ساوجبلاغ قرار دارد؟
 • متراژ حدودی زمین چند متر مربع است؟
 • نقشه را برای ارائه به کدام اداره یا سازمان میخواهید؟

مهندس نقشه بردار پس از دریافت اطلاعات ملک، حق الزحمه تهیه نقشه UTM را اعلام می کند و در صورت توافق با مالک، برای تهیه نقشه یک روز و ساعت را مشخص می کنند.

مهندس نقشه بردار با حضور در محل و اطلاع از حدود و مرز ملک مورد نظر، به کمک دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه و اتصال به سامانه شمیم، حدود و ابعاد عرصه ملک را برداشت می کند.

پس از اتمام فرآیند نقشه برداری، اطلاعات برداشت شده باید توسط نرم افزارهای مخصوص نقشه برداری پردازش شوند و عرصه ملک به طور دقیق ترسیم شود.

پس از تکمیل فرآیند تهیه نقشه، نقشه مورد نظر پرینت میشود و با مهر و امضا تحویل مالک می شود.

نقشه برداری یو تی ام در کوشک زر

نقشه UTM تهیه شده در کوشک زر ساوجبلاغ

در این نقشه ابعاد و مساحت زمین، عرض معبر و مختصات UTM رئوس ملک اندازه گیری و مشخص شده است.


🌟 همچنین بخوانید: تهیه نقشه UTM در کردان


تعرفه و هزینه نقشه برداری UTM در هشتگرد در سال 1403

پروژه های نقشه برداری با توجه به مدت زمان انجام فرآیند نقشه برداری و فرمت نقشه مورد نیاز، دارای هزینه متفاوتی هستند.

مهندسان نقشه بردار با توجه به میزان تجربه خود در امر نقشه برداری ملکی، تجهیزات نقشه برداری مورد استفاده و مدت زمان تهیه نقشه دستمزد مخصوص خودشان را می گیرند.

تهیه نقشه توسط مهندس نقشه بردار با تجربه بالاتر منجر به پرداخت هزینه بیشتر می شود و این هزینه منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه شما در آینده خواهد شد.

مهمترین پارامترهایی که حق الزحمه هر مهندس نقشه بردار را تعیین می کند، عبارتند از:

 • تخصص و تجربه مهندس نقشه بردار
 • تجهیزات مورد استفاده
 • مسافتی طی شده برای تهیه نقشه زمین

☑️ در حال حاضر تعرفه و هزینه نقشه برداری در هشتگرد و تهیه نقشه UTM در ساوجبلاغ در سال 1403 از مبلغ 2 میلیون تومان آغاز می شود و این مبلغ با توجه متراژ و موقعیت ملک، افزایش می باشد.

هرگز در نقشه برداری ملکی سراغ مهندسان نقشه بردار با تجهیزات ارزان و قیمت های پایین نروید.

در موارد بسیاری مشاهده شده است که نقشه های تهیه شده توسط این افراد دارای خطای بالا و تداخل با قطعات مجاور می باشد و مالکان زمین مورد نظر در فروش ملک یا استعلام زمین با مشکلات فراوانی مواجه می شوند.

دریافت سند تک برگ در هشتگرد و ساوجبلاغ

در سالیان اخیر مطابق قوانین جدید اداره ثبت، درخواست صدور سند تک برگ برای املاکی که فاقد سند می باشند یا املاکی که سند دفترچه ای شان فاقد ابعاد و مساحت باشد، به صورت اینترنتی انجام میشود.

شما ابتدا باید نقشه UTM ملک خود را توسط مهندس نقشه بردار  عضو نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید.

سپس با مراجعه به «سامانه ثبت الکترونیکی درخواست صدور سند مالکیت» به آدرس https://sabtemelk.ssaa.ir و تکمیل اطلاعات مالک و زمین و بارگذاری اسکن نقشه تهیه شده، کد رهگیری درخواست سند را دریافت کنید.

درخواست سند تک برگ

اداره ثبت پس از دریافت اطلاعات و برزسی مدارک و نقشه UTM ملک شما، نسبت به فرایند صدور سند تک برگ ملک اقدام میکنند. نتیجه نیز از طریق پیام کوتاه به مالک اطلاع رسانی می شود.

سوالات متداول

در این بخش کاربردی ترین و متداول ترین سوالات در رابطه با نقشه برداری و خدمات تهیه نقشه utm در کردان را با زبانی ساده و به طور کامل پاسخ می دهیم.

پیشنهاد می کنیم سوال و جواب های این قسمت را با دقت مطالعه فرمایید.

تهیه نقشه UTM زمین به کمک اپلیکیشن یا نقشه های گوگل

نرم افزارهای بسیاری برای تعیین مختصات UTM نقاط کره زمین طراحی و منتشر  شده اند اما هیچ کدام از این اپلیکیشن ها و نرم افزارها برای کارهای حساسی مثل تعیین مختصات رئوس زمین های شهری و روستایی مناسب نیستند.

تمامی این نرم افزارها در بهترین حالت دارای خطای 50 سانتری متر هستند و دقت های اعلامی توسط ارائه دهندگان این نرم افزارها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

بهترین و منطقی ترین راه برای مشخص شدن مختصات UTM رئوس ملک، استفاده از دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه توسط مهندس نقشه بردار با تجربه می باشد.

تعیین مساحت زمین در هشتگرد به کمک متر دستی

اگر قصد خرید یا فروش یک قطعه زمین را دارید، هرگز از متر دستی برای مطلع شدن از متراژ زمین استفاده نکنید.

متر دستی دارای خطا های بسیاری از جمله خطای شنت و سکشن می باشد و برای اندازه گیری طول های بیش از 15 متر مناسب نمی باشد.

همچنین اکثر زمین های شهری و روستایی دارای گوشه های 90 درجه نمی باشند و نمیتوان با ضرب کردن طول و عرض زمین به مساحت دقیق آن رسید.

بهترین راه برای مشخص شدن مساحت دقیق زمین و ملک، استفاده از دستگاه های پیشرفته نقشه برداری توسط مهندسان نقشه بردار می باشد.

تعیین مختصات UTM از روی نقشه های کاغذی فاقد مختصات

اگر پرینت کاغذی نقشه ملک خود را دارید که دارای ابعاد و مساحت است، اما مختصات UTM ندارد، باید از یک مهندس  نقشه بردار بخواهید که نقشه UTM ملک شما را از ابتدا تهیه کند. در نقشه UTM تهیه شده، علاوه بر ابعاد و مساحت زمین، مختصات UTM رئوس ملک نیز درج می شود.

تعیین مساحت از روی مختصات UTM زمین

اگر مختصات UTM گوشه های ملک خود را دارید و میخواهید از مساحت آن با خبر شوید، باید از نرم افزار Civill 3D که مخصوص نقشه بردرای املاک میباشد استفاده کنید و یا با ارائه مختصات UTM به یک مهندس نقشه بردار، از وی بخواهید که با پردازش مختصات، مساحت ملک را به دست بیاورد.


نیاز به خدمات نقشه برداری در هشتگرد و ساوجبلاغ دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


شما می توانید سوالات و نظرات خودتان را در رابطه با نقشه برداری در هشتگرد و ساوجبلاغ برایمان کامنت کنید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ دهیم.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
9صبح تا 6غروب