تماس (9صبح تا 6غروب)
منوی دسته بندی

نقشه برداری در جاده چالوس | تهیه نقشه UTM یو تی ام 1403

نقشه برداری در جاده چالوس

خدمات نقشه برداری در جاده چالوس و تهیه نقشه UTM توسط شرکت نقشه برداری مهندس صادق پور با شماره 09120207760 انجام می شود.

ما در شرکت نقشه برداری یک یو تی ام تمامی خدمات نقشه برداری مورد نیاز شما نظیر ✓تهیه نقشه یو تی ام (UTM) ✓تفکیک و قطعه بندی زمین ✓تعیین ابعاد و مساحت ملک ✓ محاسبه حجم خاکبرداری و ✓تهیه نقشه ازبیلت را با تجهیزات پیشرفته و به روز نقشه برداری و با بهترین قیمت منطقه انجام می دهیم.

خدمات نقشه برداری ما شامل تمامی نقاط جاده چالوس استان البرز از جمله آتشگاه، پل خواب، ارنگه و شهرستانک می شود.

تمامی نقشه های تهیه شده در شرکت نقشه برداری مهندس صادق پور با مهر نظام مهندسی استان البرز تهیه می شود و قابل ارائه به شهرداری، اداره ثبت، دهیاری، بنیاد مسکن، اداره برق و گاز می باشد.

خدمات نقشه برداری در جاده چالوس

حضور مهندسان نقشه بردار در پروژه های ساختمانی و ملکی جاده چالوس، موجب افزایش دقت ابعاد و مساحت ها و جلوگیری از مشکلات ملکی و حقوقی شده است.

از تعیین مساحت زمین گرفته تا تفکیک و قطعه بندی زمین و تهیه نقشه جهت طراحی محوطه و نمای ساختمان، همیشه به یک مهندس نقشه بردار با تجربه نیاز خواهید داشت.

☑️ کاربردی ترین خدمات نقشه برداری که مهندسان نقشه بردار در جاده چالوس ارائه میکنند، عبارتند از:

تهیه نقشه UTM یو تی ام برای درخواست سند تک برگ

تعیین ابعاد و مساحت زمین

تفکیک و قطعه بندی زمین

تهیه نقشه وضع موجود و ازبیلت

تهیه نقشه UTM جهت ارائه به شهرداری، دهیاری و جهاد کشاورزی

تهیه نقشه توپوگرافی ناهمواری های سطح زمین

تعیین حجم خاکبرداری و خاکریزی

تعیین مساحت زیربنای آپارتمان مسکونی و تجاری


نیاز به خدمات نقشه برداری در جاده چالوس و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


نقشه برداری در جاده چالوس ابهرک

نقشه UTM تهیه شده در ابهرک و ارنگه جاده چالوس

در این نقشه ابعاد و مساحت زمین، مختصات UTM رئوس ملک، حدود اربعه ملک و جانمایی عرصه در عکس هوایی گوگل قابل مشاهده است.

آشنایی با منطقه جاده چالوس

جاده چالوس جزو زیباترین، رویایی ترین و خاطره انگیزترین جاده های کشور به شمار میرود. ساخت جاده چالوس در سال 1310 و به دستور رضا شاه  آغاز شد و در سال 1312 به بهره برداری رسید. رضا شاه در ابتدا نام آن را «جاده مخصوص» نامید.

طول جاده در ابتدا 168 کیلومتر و عرض آن 8 متر بود.

جاده چالوس از لابه لای رشته کوه البرز شما را میگذراند تا از کرج به استان زیبای مازندران برسید. مسیر مارپیچ، درختان تنومند و مغازه ها و رستوران های مشرف به جاده چالوس، این مسیر را به یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین جاده های کشور تبدیل کرده است.

مهندس نقشه بردار با تجربه در جاده چالوس

با گشترش پروژه های ساختمانی و ملکی در سراسر استان البرز، مهندسان نقشه بردار بسیاری به ارائه خدمات نقشه برداری در جاده چالوس پرداخته اند. اما آیا تمام مهندسان نقشه بردار از تجربه کافی برای انجام پروژه های تعیین مساحت و تهیه نقشه UTM برخوردار هستند؟

با توجه افزایش قیمت زمین های منطقه جاده چالوس، حساسیت کار نقشه برداری برای تعیین مساحت زمین های منطقه افزایش یافته است. برای دریافت خدمات نقشه برداری ملکی باید از مهندس نقشه بردار با تجربه بالا در زمینه نقشه برداری ملکی و UTM بهره بگیرید.

☑️ یک مهندس نقشه بردار معتبر و باتجربه باید 4 ویژگی اساسی داشته باشد:

 • دارای پروانه اشتغال رسمی از نظام مهندسی استان البرز باشد.
 • سابقه چندین ساله در زمینه نقشه برداری ملکی داشته باشد.
 • در جامعه مهندسی نقشه برداری خوشنام باشد.
 • سابقه نقشه برداری در منطقه جاده چالوس را داشه باشد.
 • توانایی انجام تمامی خدمات مورد نیاز ارگان های دولتی منطقه را داشته باشد.

نقشه برداری زمین و باغ در جاده چالوس

نقشه برداری زمین دارای شاخه های متعددی است که با توجه به نیاز های کارفرمایان و ادارات دولتی میتوانید از خدمات مورد نیاز خودتان بهره مند شوید.

با توجه به افزایش قیمت زمین در جاده چالوس و استقبال خریداران زمین برای سرمایه گذاری و ساخت ویلا در این منطقه، نیاز به مهندسان نقشه بردار با تجربه جهت انجام پروژه های نقشه برداری افزایش پیدا کرده است.

مطابق قوانین جدید ملکی در تمامی ادارات دولتی، برای دریافت استعلام از شهرداری، دهیاری، اداره ثبت، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی باید نقشه UTM ملک در جاده چالوس را تهیه کنید.

برای انجام هرگونه خرید و فروش زمین در جاده چالوس پیشنهاد میشود که قبل از انجام هرگونه معامله و برای اطمینان از ابعاد و مساحت زمین مورد نظر، از یک مهندس نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز بخواهید که ابعاد و مساحت دقیق ملک را اندازه گیری کند.

برای انجام محوطه سازی و طراحی نما لازم است که ابتدا نقشه توپوگرافی و ازبیلت سطح زمین توسط مهندس نقشه بردار برداشت شود و فایل DWG نهایی را در اختیار طراح و معمار قرار دهید که مطابق شکل دقیق زمین و عوارض موجود در آن، محوطه و نمای مورد نظرتان را طراحی کند.


همچنین بخوانید: نقشه برداری در تهراندشت


خدمات نقشه برداری در روستاهای جاده چالوس

روستاهای بسیاری در منطقه جاده چالوس قرار دارند و مهندسان نقشه بردار در تمامی این روستا ها خدمات نقشه برداری ارائه میکنند.

شما میتوانید برای دریافت خدمات نقشه برداری در وینه، آتشگاه، خوزنکلا، پل خواب، ارنگه، ابهرک، آسار، نسا، گچسر و شهرستانک از مهندسان نقشه بردار استان البرز خدمات دریافت کنید.

نقشه UTM یو تی ام چیست؟

احتمالا تاکنون بارها اسم نقشه UTM یو تی ام را شنیده اید. UTM مخفف عبارت Universal Transverse Mercator coordinate system و به معنی سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد.

در سیستم مختصات UTM کره زمین به 60 قسمت (قاچ) تقسیم میشود و هر قسمت دارای مختصات ویژه خودش است.

نقشه UTM

در سیستم UTM کره زمین به 60 قسمت (قاچ) تقسیم می شود.

به زبان ساده تر، UTM سیستم مختصاتی است که اولا جهانی و سراسری است و ثانیا هر نقطه روی کره زمین دارای یک مختصات X و Y منحصر به فرد خودش است.

ادارات و سازمان های دولتی با دریافت مختصات UTM رئوس ملک شما میتوانند از موقعیت دقیق ملک شما در نقشه های سراسری خود مطلع شوند و از قرارگیری ملک در محدوده عوارض منابع طبیعی و ملی مطلع شوند.

همچنین اداره ثبت با دریافت نقشه UTM ملک شما میتواند از موقعیت ملک شما در بین قطعات مجاورتان مطلع شود.

نقشه برداری UTM یو تی ام در جاده چالوس

نقشه UTM امروزه مورد نیاز تمام ادارات و ارگانهای دولتی در منطقه جاده چالوس است.

شما در مواردی همچون دریافت جواز ساخت، استعلام منابع طبیعی، استعلام جهاد کشاورزی و درخواست سند تک برگ از اداره ثبت نیاز به تهیه نقشه UTM ملک خود در جاده چالوس را دارید.

نقشه UTM کامل ترین و پرکابرد ترین نقشه های ملکی در سراسر کشور است. شما با پرداخت یک بار هزینه نقشه برداری میتوانید نقشه UTM ملک خود را به تمام ادارت و سازمان های دولتی ارائه کنید.

در نقشه UTM علاوه بر مختصات UTM گوشه های ملک، ابعاد و مساحت زمین نیز اندازه گیری و مشخص میشود.

نقشه برداری در جاده چالوس شهرستانک

نقشه UTM تهیه شده در شهرستانک جاده چالوس

در این نقشه علاوه بر ابعاد و مساحت زمین، مختصات UTM گوشه های ملک و جانمایی عرصه در عکس هوایی گوگل قابل مشاهده است.

مراحل تهیه نقشه UTM در جاده چالوس با جی پی اس شمیم

اگر قصد تهیه نقشه UTM در جاده چالوس را دارید، ابتدا باید به یک دفتر نقشه برداری یا یک مهندس نقشه بردار مراجعه کنید.

مهندس نقشه بردار پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز ملک شما از جمله موقعیت جغرافیایی ملک، پستی و بلندی های سطح ملک و متراژ حدودی عرصه، هزینه تهیه نقشه UTM را اعلام می کند.

به این نکته توجه داشته باشید که برای تهیه نقشه UTM در جاده چالوس فقط  به سراغ مهندسان نقشه بردار عضو نظام مهندسی استان البرز بروید. نقشه های مهندسان نقشه بردار استان های مجاور مورد قبول ارگانی های دولتی استان البرز نمی باشد.

مهندس نقشه بردار با حضور در محل و اطلاع از مرز زمین شما با خیابان و قطعات مجاور، به کمک دستگاه جی پی اس سه فرکانسه و اتصال به سامانه شمیم، مختصات UTM گوشه های ملک را برداشت میکند. همچنین در صورت نیاز، عرض معبر را نیز اندازه گیری میکند.

پس از پایان عملیات نقشه برداری، اطلاعات برداشت شده باید پردازش شوند و به کمک نرم افزار های تخصصی نقشه برداری، نقشه ملک شما ترسیم شود.

پس از تکمیل نقشه، نقشه UTM با مهر نظام مهندسی استان البرز به همراه یک عدد CD فایل UTM به مالک تحویل داده میشود.

برای تهیه نقشه UTM باید ملک شما در تمام نقاط به اینترنت موبایل دسترسی داشته باشد. حتما پیش از حضور مهندس نقشه بردار در محل، از دسترسی و آنتن دهی اینترنت موبایل مطمئن شوید.


همچنین بخوانید: نقشه برداری در کوهسار


تعرفه و هزینه تهیه نقشه UTM در جاده چالوس

هزینه تهیه نقشه UTM با توجه به محل قرارگیری ملک، پستی و بلندی های سطح ملک و متراژ زمین تعیین می شود.

مهندسان نقشه بردار با توجه به مدت زمانی که برای برداشت زمینی عرصه ملک و تهیه و تکمیل نقشه صرف می کنند، حق الزحمه مربوطه را دریافت می کنند.

مطمئنا مهندسان نقشه بردار باتجربه بیشتر، هزینه بیشتری را هم برای تهیه نقشه دریافت میکنند که با توجه به دقت بالا و تجربه چندین ساله ای که در تهیه نقشه ملک شما صرف میکنند، پرداخت این هزینه منطقی به نظر میرسد و شما را از پرداخت هزینه های اضافی تهیه یا تغییر نقشه در آینده مصون می دارد.

◀️ در حال حاضر هزینه خدمات نقشه برداری در جاده چالوس و تهیه نقشه UTM از مبلغ 2 میلیون تومان آغاز می شود و این مبلغ با توجه به متراژ و موقعیت ملک تغییر می کند.

درخواست سند تک برگ زمین و باغ در جاده چالوس

برای درخواست صدور سند تک برگ ملک خود در جاده چالوس، مطابق قوانین جدید ابتدا باید نقشه UTM ملک خود را با مهر مهندس نقشه بردار نظام مهندسی استان البرز تهیه کنید.

پس از تهیه نقشه UTM به سامانه ثبت الکترونیکی درخواست صدور سند مالکیت به آدرس https://sabtemelk.ssaa.ir مراجعه میکنید و پس از وارد کردن اطلاعات ملک و مشخصات زمین، نقشه UTM مورد نظر را در سامانه بارگذاری کنید.

در صورت کامل بودن اطلاعات و مدارک، یک کد رهگیری از سامانه دریافت میکنید.

درخواست سند تک برگ

اداره ثبت پس از بررسی اطلاعات مالک و ملک و نقشه UTM تهیه شده، یکی از مهندسان نقشه بردار اداره ثبت را به محل ملک اعزام میکند تا مختصات گوشه های ملک را بار دیگر و به وسیله دستگاه جی پی اس 3 فرکانسه برداشت کند.

در این مرحله یک پیام کوتاه حاوی اطلاعات نقشه بردار و هزینه نقشه برداری به ملک زمین ارسال میشود.

در صورت مطابقت نقشه تهیه شده با اطلاعات ملک و نقشه UTM ارسال شده در سامانه، اطلاعات ملک شما جهت صدور سند مالکیت به واحد صدور سند مالکیت اداره ثبت ارسال میشود.

سوالات متداول

در این قسمت سوالات و پرسش ها پر تکرار مالکین و خریداران زمین در جاده چالوس را با زبانی ساده بازگو کرده و پاسخ داده ایم. پیشنهاد میکنیم تمامی سوالات و پاسخ های آن را با دقت و تا انتها مطالعه بفرمایید.

آیا میتوان مساحت ملک را با متر دستی اندازه گیری کرد؟

برای تعیین مساحت زمین و باغ هرگز از متر دستی استفاده نکنید. اندازه گیری با متر دستی در طول های بالا دارای خطاهای متعددی از جمله خطای سکشن و خطای شنت می باشد و تاثیر زیادی روی متراژ و مساحت ملک وارد میکند.

همچنین زوایای اکثر ملک ها در جاده چالوس 90 درجه نمی باشد و نمیتوان از فرمول های پایه ریاضی برای تعیین مساحت آن استفاده کرد.

بهترین راه تعیین مساحت زمین، نقشه برداری توسط مهندس نقشه بردار و استفاده از تجهیزات پیشرفته نقشه برداری می باشد.

چگونه میتوانم نقشه ملک خود را به نقشه UTM تبدیل کنم؟

در صورتی که ملک شما قبلا نقشه برداری شده و نقشه کاغذی ابعاد و مساحت را دارید، باید به همان مهندس نقشه بردار مراجعه کنید و از وی درخواست کنید که نقشه UTM ملک شما را تهیه کند.

در غیر این صورت، برای تهیه نقشه UTM باید مجددا به سراغ یک مهندس نقشه بردار در استان البرز بروید و درخواست نقشه برداری UTM کنید.


نیاز به خدمات نقشه برداری در جاده چالوس و استان البرز دارید؟

در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با مهندس سعید صادق پور تماس بگیرید:

0912 020 77 60


شما می توانید نظرات و سوالات خودتان در رابطه با نقشه برداری در جاده چالوس و تهیه نقشه UTM را برایمان کامنت کنید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫6 نظر

 • کوهرنگ

  سلام. یک باغ 2000 متری در حوالی شهرستانک دارم و می خواهم نقشه یوتی ام آن را تهیه کنم. هزینه ی تهیه نقشه چقدر می شود؟ با تشکر

  دی 11, 1402 در 6:05 ق.ظ
  • سعید صادق پور

   سلام. برای اطلاع از هزینه نقشه برداری ملک تون در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با شماره 09120207760 تماس بگیرید. با سپاس

   دی 13, 1402 در 0:22 ق.ظ
 • نو روستا

  سلام. عالی بود

  شهریور 23, 1402 در 9:13 ق.ظ
  • سعید صادق پور

   سلام. مرسی از نظر لطفتون.

   شهریور 23, 1402 در 10:37 ق.ظ
 • پورمحمد

  سلام. هزینه تهیه نقشه utm زمین در منطقه ارنگه چه قدر هست؟

  شهریور 21, 1402 در 5:13 ق.ظ
  • سعید صادق پور

   سلام. برای اطلاع از هزینه خدمات نقشه برداری در روزهای کاری از 9 صبح تا 6 غروب با شماره 09120207760 مهندس صادق پور تماس بگیرید.

   شهریور 21, 1402 در 7:00 ب.ظ
  error: Content is protected !!
  9صبح تا 6غروب